حمايت از كالاي ايراني

حمايت از كالاي ايراني

<-PostTitle->

حمايت از توليد ملي منجر به اشتغالزايي مي شود 

صحن مجلس ۲۵۰ تن از نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي بيانيه‌اي را در رابطه با حمايت از كالاي ايراني صادر كردند.

به گزارش ايسنا، متن اين بيانيه كه توسط اكبر رنجبرزاده خوانده شد، به شرح زير است:

حمايت از توليد ملي و كالاي ايراني موجب افزايش اشتغال و كاهش بيكاري، تقويت بنيان هاي اقتصاد مقاومتي، افزايش صادرات، كاهش تورم از طريق جذب نقدينگي‌هاي سرگردان در جامعه و باعث تقويه روحيه خودباوري مردم مي شود و با توجه به رقابت پذيرشدن توليدات در شرايط اقتصادي فعلي باعث رقابتي شدن قيمت و افزايش كيفيت خواهد شد. حمايت از توليد ملي و كالاي ايراني مستلزم حركت سه‌جانبه است و آحاد مردم مخاطب نامگذاري امسال مي باشد.

توليدكنندگان كالاي ايراني و مصرف كنندگان اعم از دولت و مجلس و نهادهاي حكومتي هركدام وظايفي برعهده دارند و تحقق شعار امسال منوط به انجام اين وظايف در هر سه بخش مي باشد.

توليد رقابت‌پذير، ارتقاي بهره‌وري و كيفيت و عرضه محصولات مرغوب برعهده توليدكنندگان و مصرف كالاي ايراني با كيفيت و تشويق توليدكنندگان و عزم ملي مبني بر حمايت كالاي ايراني برعهده مصرف كنندگان و نهايتا حمايت‌هاي بانكي، بيمه‌اي و گمركي و تعرفه از يك سو و رفع موانع فعلي و بهبود فضاي كسب و كار و زدودن مقررات زائد از وظايف دولت است.

در اين ميان وظيفه دولت به عنوان سكاندار اجرايي كشور از همه سنگين‌تر است و همه قوا و نهادها بايد با عزم ملي در اين راستا همكاري كنند.

ما نمايندگان مجلس ششوراي اسلامي در لبيك به نامگذاري سال ۱۳۹۷ از سوي مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي آمادگي خويش را در جهت استفاده از ظرفيت نظارتي مجلس و در صورت نياز قانونگذاري و يا اصلاح و يا ويرايش قوانين مرتبط اعلام نموده و خدا را شاكريم كه در سال گذشته مجلس توفيق يافت گزارش نظارتي پيرامون قانون حداكثر استفاده از توان توليد و خدمات كشور را به همراه آسيب شناسي و نقاط ضعف اجرايي ارائه نموده و هم اكنون در حال اصلاح اين قانون و بالا بردن ضمانت اجراي آن و بستن راه‌هاي دور زدن قانون هستيم. به نحوي كه ورود كالاهاي خارجي كه امكان توليد داخل دارند توسط دستگاه‌هاي اجرايي ممنوع و واردات تجهيزات، ماشين آلات و كالاهاي نيمه ساخته جهت انجام و اجراي پروژه هاي عمراني طبق قانون استفاده از حداكثر توان توليدي عمل گردد.

همچنين كارگروه مبارزه با قاچاق كالا در مجلس تشكيل گرديده و تلاش خويش را مبني بر آسيب شناسي در اجرا و قانونگذاري ارائه خواهد نمود.


امتیاز :

بازدید :

برچسب ها : ،

ادامه مطلب

تاريخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۱:۱۴ | نویسنده : يلدا رضايي |